Рада перевела оренду держмайна в інтернет

Рада перевела оренду держмайна в інтернет Фото: AFP

Відповідний законопроєкт №1055-1 у четвер ухвалили у другому читанні і в цілому 263 народні депутати, передає LB.ua. Об этом сообщает face-n.info со ссылкой на СМИ.

Рішення прийнято з метою подолання корупції у цій сфері; збільшення доходів від оренди, яке, на думку розробників законопроєкту, може скласти 20-25%; спрощення пошуку необхідного приміщення; прозорості контролю з боку громадськості.

Станом на 1 липня 2019 року Фонд держмайна уклав понад 17 тисяч договорів оренди держмайна, і є ще 6 тисяч об’єктів, які можна здати в оренду. У місцевих органів влади немає єдиної статистичної інформації про фактичних орендарів і рівні орендні ставки, за якими комунальне майно передається у користування.

За словами ще одного співавтора законопроєкту Роксолани Підласої, величезна кількість об’єктів у регіонах здається в оренду за непридатними цінами.

"У 11 областях органи місцевого самоврядування здають понад 40% площ за ціною 1 гривня за квадратний метр. У Чернівецькій області — 74% площ держава здає за 1 гривню. Я не знаю, благодійність це або корупція, але я точно знаю, що підприємець, який орендує площі за тисячу гривень, не може конкурувати з тим, хто орендує за гривню", — говорила вона під час розгляду законопроєкту у першому читанні.

Нинішній закон про оренду державного та комунального майна було прийнято у 1992 році.

Раніше Президент Володимир Зеленський доручив відновити велику приватизацію. Перші конкурси з продажу великих державних підприємств повинні відбутися до 1 квітня 2020 року.


Джерело статті: “https://ipress.ua/news/rada_perevela_orendu_derzhmayna_v_internet_301284.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя